Ekstremaliųjų sveikatai situacijų pasaulyje apžvalga

Pastaraisiais metais pasaulyje atsirandant naujoms užkrečiamosioms ligoms (pvz. SARS, COVID-19) ir atsinaujinant senoms ligoms, tokioms kaip difterija, daugelis valstybių pradėjo skirtį didelį dėmesį šalies apsaugai nuo pavojingų ir ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų, kurios kelia rimtą pavojų visuomenės sveikatai.
Su biologinės kilmės grėsmių apžvalga pasaulyje galite susipažinti:
http://www.promedmail.org/?p=2400:1000
https://www.who.int/emergencies/diseases/news/en/
Šylant klimatui, visoje žemėje didėja hidrometeorologinių katastrofų ir oro anomalijų skaičius ir kartu didėja jų daroma žala. Iš visų pasaulyje įvykstančių gamtinės kilmės ekstremaliųjų situacijų, sukeliančių įvairaus masto nelaimes, apie 90 proc. yra hidrologiniai ir meteorologiniai reiškiniai.
Gamtinės ekstremaliosios situacijos, tokios kaip audros, uraganai, viesulai, liūtys, sausros ir kt., vis dažniau pasikartoja. Pastarąjį dešimtmetį pasaulį ištiko tris kartus daugiau su oro sąlygomis susijusių gamtos katastrofų nei septintąjį dešimtmetį.
Su gamtinės kilmės grėsmių apžvalga pasaulyje galite susipažinti:
https://www.euronews.com/tag/natural-disaster
Cheminės kilmės ekstremaliąsias situacijas gali sukelti įvairių technologinių procesų sutrikimai, dėl kurių kyla gaisrai, įvyksta sprogimai, į aplinką patenka cheminės medžiagos (teršalai), įvairių rūšių transporto avarijos pervežant pavojingas chemines medžiagas, energetikos, magistralinių vamzdynų avarijos. Galimi ir kiti ekstremalieji įvykiai, būdingi pramonės objektams ir komunikacijoms, kurie paprastai tampa ekologinių ekstremaliųjų situacijų priežastimi ir sukelia atmosferos sudėties ir savybių, hidrosferos būsenos pakitimus.
Su cheminės kilmės grėsmių apžvalga pasaulyje galite susipažinti:
https://medisys.newsbrief.eu/medisys/categoryedition/symptoms/en/chemical.html
