2023 m. vasario 6 d.

Naujienos

2022-02-25

Įvykių, ekstremaliųjų įvykių, ekstremaliųjų sveikatai situacijų pasaulyje 2022 m. SAUSIO mėn. apžvalga

UŽKREČIAMOSIOS LIGOS

 

COVID-19

 

 

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 2022 m. sausio 24-30 d. naujų COVID-19 atvejų skaičius išliko panašus kaip ir praėjusią savaitę, o naujų mirčių skaičius išaugo 9 %. Visuose šešiuose PSO regionuose buvo pranešta apie daugiau nei 22 milijonus naujų atvejų ir daugiau nei 59000 naujų mirčių. 2022 m. sausio 30 d. duomenimis, visame pasaulyje buvo pranešta apie daugiau nei 370 milijonų patvirtintų atvejų ir daugiau nei 5,6 milijono mirčių.
Regioniniu lygmeniu naujų atvejų skaičius padidėjo Ramiojo vandenyno vakarų (37 %), Rytų Viduržemio jūros regiono (24 %) ir Europos (7 %) regionuose, o sumažėjo Amerikos regione (20 proc.) ir Pietryčių Azijos regione (8 proc.). Naujų atvejų skaičius Afrikos regione išliko panašus kaip ir praėjusią savaitę. Naujų savaitinių mirčių skaičius toliau didėjo Pietryčių Azijos regione (41 %), Rytų Viduržemio jūros regione (32 %) ir Amerikos regione (16 %), o Afrikos regione sumažėjo 7 %. Europos ir Vakarų Ramiojo vandenyno regionuose mirčių dažnis išliko panašus kaip ir praėjusią savaitę.

 

AFRIKINIS KIAULIŲ MARAS

 

ITALIJA (sausio 8 d.) informavo apie aptiktą afrikinio kiaulių maro atvejį šernams. Labai užkrečiamas ir mirtinas kiaulių populiacijoms afrikinis kiaulių maras nekelia pavojaus žmonių sveikatai, tačiau gali sukelti rimtų pasekmių kiaulienos gamintojams.
Virusinės ligos atvejis buvo nustatytas atlikus šerno skerdienos tyrimus Ovadoje, šiauriniame Pjemonto regione.
Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacija 2021 m. gruodžio 3 d. savo ataskaitoje apie Afrikinio kiaulių maro virusą nurodė, kad nuo 2020 m. sausio mėn. afrikinis kiaulių maras buvo užregistruotas 32 šalyse, 5 skirtinguose pasaulio regionuose.

 

ŠIAURĖS MAKEDONIJA (sausio 10 d.) pirmuosius klinikinius požymius gyvūnams savininkas pastebėjo 2021 m. gruodžio 29 d., o apie pirmuosius mirusius atvejus pranešta 2022 m. sausio 1 d. mažame kiemo ūkyje, esančiame rytinėje šalies dalyje. 2022 m. sausio 5 d. buvo paimti mėginiai laboratoriniams tyrimams, teigiami rezultatai gauti 2022 m. sausio 6 d. Epidemiologinis tyrimas parodė, kad galimas ligos patekimo būdas buvo kontaktas su šernu.

TAILANDAS (sausio 11 d.) pirmą kartą pranešė apie afrikinio kiaulių maro protrūkį. Bankoke 2021 m. lapkričio 25 d. 3 naminėms kiaulėms, laikomoms vieno savininko, pasireiškė klinikiniai požymiai ir 2021 m. gruodžio mėn. tyrimais buvo patvirtintas afrikinio kiaulių maro virusas.

 

MALAIZIJA (sausio 20 d.) pranešė apie pirmąjį afrikinio kiaulių maro aptikimą Saravako valstijoje 2022 m. sausio mėn. Buvo paveikti 3 ūkiai Durine, Sibu.
Pirmieji afrikinio kiaulių maro protrūkiai Malaizijoje buvo patvirtinti 2021 m. vasario mėn. Sabah valstijoje (Borneo saloje) šernams ir naminėms kiaulėms.
2022 m. sausio mėn. afrikinis kiaulių maras taip pat buvo patvirtintas 16 komercinių kiaulių ūkių Paya Mengkuang Masjid Tanah mieste, Malakos valstijoje (sunaikintos 1864 kiaulės).

 

BEŽDŽIONIŲ RAUPAI

  

NIGERIJA (sausio 10 d.) pranešė apie 3 patvirtintus beždžionių raupų atvejus, nustatytus 2021 m. gruodžio mėn. Cross River, Lagoso ir Deltos valstijose. Bendras patvirtintų atvejų skaičius per metus padidėjo iki 34.
Nuo 2017 m. rugsėjo mėn., kai Nigerijoje atsinaujino beždžionių raupai, iš viso buvo pranešta apie 512 atvejų, įskaitant 8 mirtis, iš 32 šalies valstijų.
Beždžionių raupai yra reta liga, kurią sukelia beždžionių raupų virusas. Beždžionių raupai paplitę visoje Centrinėje ir Vakarų Afrikoje, dažnai šalia atogrąžų miškų.

 

KONGO DEMOKRATINĖ RESPUBLIKA (sausio 20 d.) pranešė apie papildomus 189 beždžionių raupų atvejus, įskaitant 2 mirtis per pastarąsias 2 savaites.

 

BOTULIZMAS

 

UKRAINA (sausio 19 d.) pranešė apie 88 botulizmo protrūkius 2021 m., dėl kurių susirgo 98 žmonės, iš jų 3 vaikai. 10 atvejų buvo mirtini, o 79 pacientams buvo skirtas anti-botulino serumas. 2020 m. Ukraina pranešė apie 65 botulizmo atvejus ir 4 mirtis. 2021 m. botulizmo atvejai buvo užregistruoti visuose Ukrainos regionuose, išskyrus Zakarpatijos, Luhansko ir Mykolaivo sritis. Daugiausiai susirgimų užregistruota Voluinės srityje - 9, 8 atvejai užfiksuoti Žitomiro, Lvovo ir Černigovo srityse, 7 atvejai - Čerkasų srityje.
Pagrindinės užsikrėtimo priežastys buvo įvairiose prekyvietėse pirktos namų gamybos vytintos / sūdytos gėlavandenės žuvys, neaiškios kilmės produktų vartojimas ir naminiai mėsos konservai.

 

 

BRUCELIOZĖ

 

JAV (sausio 5 d.) Montanos gyvulininkystės departamentas paskelbė, kad gyvūnui iš Madisono apygardos galvijų bandos, esančios Montanos paskirtojoje bruceliozės stebėjimo zonoje, buvo patvirtintas bruceliozė. Rančai paskelbtas karantinas ir pradėtas epidemiologinis tyrimas.

 

CHOLERA

 

BENINAS (sausio 25 d.) 2021 m. pranešė apie pirmąją choleros epidemijos bangą kovo-balandžio mėn. So-Ava komunoje, Atlanto srityje - 103 atvejai, įskaitant 3 laboratoriškai patvirtintus atvejus (mirties atvejų nenustatyta).
Antroji epidemijos banga prasidėjo 2021 m. rugsėjo mėn., kai nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. iki 2022 m. sausio 16 d. užregistruota 1430 atvejų ir 20 mirčių. Laboratoriškai 41 mėginiui buvo patvirtintas Vibrio cholerae. Iš 2-osios bangos metu praneštų atvejų 53 % (n=758) buvo moterys ir 62 % (n=887) buvo nuo 16 iki 45 metų amžiaus. Apie atvejus pranešta iš 9 Benino sričių, įskaitant Alibori, Atacora, Atlanto, Borgou, Collines, Donga, Littoral, Mono ir Oueme.

 

FILIPINAI (sausio 31 d.) vietos sveikatos priežiūros institucijos sunerimusios dėl viduriavimo protrūkio 9 Barangay Santjago vietose, kuris iki pirmadienio, sausio 31 d., pasireiškė 265 gyventojams. Protrūkis kelia didelį nerimą, atsižvelgiant į pacientų skaičiaus didėjimo tempą. Per mažiau nei 48 valandas užregistruota beveik 150 naujų atvejų. Anksčiau šioje vietovėje jau buvo pranešta apie cholerą.

 

HANTAVIRUSINĖ INFEKCIJA

 

ARGENTINA (sausio 17 d.) Chubute patvirtintas hantavirusinės infekcijos atvejis. Ligonis paguldytas į intensyviosios terapijos skyrių. Jaunuolis su sunkaus kvėpavimo nepakankamumo klinika buvo prijungtas prie dirbtinio plaučių ventiliavimo aparato.
Vietos valdžia nurodė izoliuoti paciento artimus kontaktus ir pradėjo tyrimus, siekdama išsiaiškinti užsikrėtimo aplinkybes.

 

 

ČILĖ (sausio 18 d.) informavo apie užregistruotą vyro, kuriam buvo įtariama hantavirusinė infekcija, mirties atvejį Majlin mieste, Los Lagoso regione. Sveikatos apsaugos institucijos pradėjo epidemiologinį tyrimą Astillero sektoriuje, siekdamos nustatyti užsikrėtimo aplinkybes.
Miręs asmuo buvo maždaug 40 metų amžiaus ir gyveno Astillero pakrantės rajone. Dėl šios priežasties šioje vietoje atliekamas aplinkos epidemiologinis tyrimas.

 

 

HEPATITAI

 

JAV (sausio 5 d.) pareigūnai praneša apie hepatito A protrūkį tarp neįvardyto itališko restorano Pensilvanijoje lankytojų. Viena mirtis yra tiriama kaip protrūkio dalis. Pensilvanijos sveikatos departamentas ir Montgomerio apygardos visuomenės sveikatos biuras tiria protrūkį Pensilvanijos pietryčiuose. Sveikatos apsaugos pareigūnai praneša, kad tarp Pensilvanijos gyventojų Montgomerio grafystėje yra 8 patvirtinti pacientai, 6 teko hospitalizuoti.
JAV (sausio 13 d.) nuo 2018 m. Šiaurės Karolinoje padaugėjo hepatito A atvejų, 2021 m. tokia tendencija išliko. Atvejų padidėjimas daugiausia susitelkė centrinėje ir vakarinėje valstijos dalyje. Per pastaruosius 6 mėnesius valstijoje užfiksuoti 123 hepatito A atvejai, iš jų 76 hospitalizuoti ir 3 mirtys.

 

JUODLIGĖ

 

ARGENTINA (sausio 10 d.) informuoja apie naujus juodligės atvejus Santa Rosos kaimo vietovėje.

INDONEZIJA (sausio 29 d.) Yogyakarta specialiame regione, Gunung Kidul Regency žemės ūkio ir maisto saugos departamentas patvirtino, kad 10 Hargomulyo kaimo, Gedangsari rajono gyventojų, buvo įtariami užsikrėtę juodlige po to, kai suvalgė staigiai nugaišusios ir paskerstos jautienos. Mėginiai šiuo metu tiriami laboratorijoje, laukiama rezultatų.

 

KORONAVIRUSINĖ INFEKCIJA (MERS-CoV)

 

SAUDO ARABIJA (sausio 2 d.) šalies sveikatos ministerija pranešė apie 4 papildomus koronavirusinės infekcijos (MERS-CoV) atvejus. Vienas vyras, turėjęs kontaktą su kupranugariais, mirė nuo šios ligos.
Iš viso 2021 m. nustatyta 17 MERS-CoV atvejų Saudo Arabijoje, du atvejai buvo užregistruoti Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

 

LASOS KARŠTLIGĖ

 

NIGERIJA (sausio 16 d.) 2022 m. sausio 10-16 d. laikotarpiu buvo nustatyti 29 nauji patvirtinti ir 48 nauji įtariami atvejai, o tai rodo, kad Lasos karštligės viruso plitimas tęsiasi ir gali didėti. 2022 m. 2 savaitę tarp patvirtintų atvejų buvo 6 mirties atvejai. Taip pat tarp naujų atvejų yra 3 naujai užsikrėtę sveikatos priežiūros darbuotojai.

 

LEIŠMANIOZĖ

 

SIRIJA (sausio 7 d.) informavo, kad stebimas staigus leišmaniozės atvejų skaičiaus augimas, infekcijos atvejų daugiausia nustatoma Deir Ez-Zor kaime ir Hasakos kaime netoli Khabur upės. Užregistruotų ligos atvejų skaičius Chaburo srityje nuo 2021 m. rugpjūčio mėnesio pasiekė daugiau nei 16500.

LIBIJA (sausio 12 d.) informavo, kad leišmaniozės atvejų skaičius Bani Walid savivaldybėje išaugo iki 675. Šalies sveikatos pareigūnai deda visas pastangas kovodami su liga ir suteikdami reikiamą gydymą, nepaisant prastų gydymo ir kontrolės priemonių.

IRANAS (sausio 15 d.) informavo, kad Varaminas, esantis pietiniame sostinės Teherano pakraštyje, yra odos leišmaniozės endeminis regionas šalyje. Iki šiol buvo patvirtinti 48 atvejai.

BOLIVIJA (sausio 27 d.) pranešė, kad Nacionalinio sveikatos instituto (Inlasa) ir Nacionalinio atogrąžų ligų centro (Cenetrop) specialistų komanda atvyko į Vilja Montes miestą įvertinti galimą leišmaniozės - parazitinės ligos, plintančios įkandus užkrėstam uodui, protrūkį. Vilja Montes regione užregistruoti 2 įtariami leišmaniozės atvejai.

 

LEPTOSPIROZĖ

 

FILIPINAI (sausio 9 d.) informuoja apie 29 m. ūkininko mirtį nuo leptospirozės.
Remiantis šalies pareigūnų duomenimis, nuo 2021 m. sausio 1 d. iki gruodžio 18 d., užregistruoti 136 leptospirozės atvejai ir 13 mirčių.
Leptospirozė - bakterinė, per vandenį plintanti liga, turinti epideminį potencialą, ypač po gausių liūčių ar potvynių. Netinkamai gydant ligą, gali kilti inkstų pažeidimas, meningitas, kepenų nepakankamumas, kvėpavimo sutrikimai ir net ištikti mirtis.

 

MENINGOKOKINĖ INFEKCIJA

 

JUNGTINĖ KARALYSTĖ (sausio 19 d.) informavo, kad sveikatos pareigūnų duomenimis, meningito B atvejų tarp studentų Anglijoje labai daugėja ir jie viršija ikipandeminį lygį.
B grupės meningokokinės bakterijos sukelia gyvybei pavojingas infekcijas, įskaitant meningitą ir sepsį, kurie gali sukelti smegenų pažeidimą, epilepsiją, klausos praradimą, galūnių praradimą ir mirtį. Taip yra nepaisant to, kad dauguma gyventojų vaikystėje buvo paskiepyti.

 

JAV (sausio 27 d.) informavo, kad asmeniui, kuris šeštadienį, 2020 m. sausio 22 d., dalyvavo brolijos vakarėlyje East Lansing mieste, nustatytas bakterinis meningitas.
Asmuo, kurio testas buvo teigiamas, yra Mičigano universiteto studentas, dalyvavęs Sigma Beta Rho surengtame renginyje. Visi asmenys, dalyvavę šiame renginyje, laikomi artimais kontaktais ir turi gauti antibiotikų profilaktiką.

 

PASIUTLIGĖ

 

JAV (sausio 6 d.) per 2021 m. nuo pasiutligės mirė 5 amerikiečiai - didžiausias skaičius per dešimtmetį. Ligų kontrolės ir prevencijos centras paskelbė ataskaitą apie 3 mirtis, kurios visos kilo dėl kontakto su šikšnosparniais. Pasak pareigūnų, mirtys buvo tragiškos ir jų buvo galima išvengti.
Pasiutligę sukelia virusas, įsiskverbęs į centrinę nervų sistemą ir dažniausiai mirtina gyvūnams ir žmonėms. Dažniausiai užsikrečiama įkandus užsikrėtusiam gyvūnui, o dauguma pastarųjų metų JAV infekcijų buvo atsekamos susidūrus su šikšnosparniais.
Infekcija gali sukelti nemigą, nerimą, sumišimą, paralyžių, seilių išsiskyrimą, haliucinacijas, rijimo pasunkėjimą ir vandens baimę. Mirtis gali įvykti tik po kelių savaičių nuo simptomų atsiradimo. Tačiau to galima išvengti atlikus 5 vakcinacijas per 2 savaites nuo ekspozicijos.
 

PAUKŠČIŲ GRIPAS

 

DANIJA (sausio 3 d.) pradėjo skersti paukščius 36000 kalakutų ūkyje, kuriame nustatyti labai užkrečiamo gripo H5N1, dar vadinamu paukščių gripu, atvejai. Ūkis, kuriame virusas pirmą kartą buvo patvirtintas 2022 m. sausio 1 d., yra netoli Stokkemarke miesto Lolland savivaldybėje.

JUNGTINĖ KARALYSTĖ (sausio 6 d.) pranešė, kad pietvakarių Anglijoje buvo patvirtintas žmonių užsikrėtimo paukščių gripu atvejis, ir pridūrė, kad asmuo artimai bendravo su užsikrėtusiais paukščiais, tačiau tolesnio perdavimo požymių nėra.

 

KINIJA (sausio 7 d.) informavo apie žmogaus užsikrėtimą paukščių gripu A(H9N2). Susirgo 7 metų vaikas iš Heyuan miesto, Guangdong provincijos. Atvejo simptomai buvo lengvi, hospitalizacijos neprireikė. Berniukas prieš ligą lankėsi gyvų paukščių turguje. Iki šios dienos buvo pranešta apie 19 paukščių gripo A(H9N2) atvejų iš Kinijos.
KINIJA (sausio 8 d.) 2021 m. pranešusi apie rekordinį 31 paukščių gripo A(H5N6) atvejį žmonėms, Kinijos sveikatos pareigūnai praneša apie pirmąjį 2022 m. atvejį Guangdongo provincijoje. Pacientė yra 43 metų moteris iš Zhongkai rajono, Huidžou miesto. Šiuo metu pacientė yra kritinės būklės ir yra paguldyta į ligoninę. Tai 58-asis žmogaus H5N6 paukščių gripo atvejis, užregistruotas Kinijoje nuo 2014 m.
KINIJA (sausio 15 d.) pranešė apie 2 mirtis nuo paukščių H5N6 gripo tarp 5 naujų patvirtintų atvejų. Pasaulio sveikatos organizacija paragino imtis skubių veiksmų. Per 2021 m. Kinijoje išaugęs paukščių gripu užsikrėtusių žmonių skaičius sukėlė susirūpinimą tarp ekspertų, kurie perspėjo, kad padermė gali būti labiau užkrečiama žmonėms.
Vienas iš dviejų mirusiųjų buvo 75 metų vyras iš Ludžou Sičuano provincijos. Jis susirgo 2021 m. gruodžio 1 d., po kontakto su gyvais naminiais paukščiais. Kitas - 54 metų vyras iš Lešano toje pačioje provincijoje. Jis susirgo 2021 m. gruodžio 8 d. ir mirė po 3 savaičių (2021 m. gruodžio 24 d.). Pranešama, kad jis taip pat turėjo kontaktą su gyvomis naminėmis vištomis.
KINIJA (sausio 14 d.) 2022 m. sausio 7-13 d. buvo pranešta apie 4 naujus žmonių užsikrėtimo paukščių gripu A(H9N2) atvejus Vakarų Ramiojo vandenyno regione. Visi 4 atvejai lengvi ir šiuo metu jau pasveikę nuo ligos. Iki ligos pradžios visi atvejai turėjo kontaktą su naminiais paukščiais. Pranešimo metu nė vienam šeimos nariui nepasireiškė simptomų. Atlikus tyrimus, epidemiologinių ryšių tarp 4 atvejų nenustatyta.
KINIJA (sausio 25 d.) atsižvelgdama į 2021 m. Kinijoje užregistruotų paukščių gripo H9N2 atvejų skaičių, pranešė apie papildomą atvejį 5 metų berniukui iš Anhui provincijos. Pacientui liga prasidėjo 2021 m. lapkričio 13 d.
Iki 2022 m. sausio 24 d. buvo pranešta apie 24 paukščių gripo A(H9N2) atvejus iš Kinijos.

 

RIFTO SLĖNIO KARŠTLIGĖ 

 

UGANDA (sausio 14 d.) patvirtino Rifto slėnio karštligės protrūkį Kagadio rajone. Vienas asmuo mirė ligoninėje, kur jis buvo paguldytas po to, kai jam pasireiškė stiprus karščiavimas, raumenų ir galvos skausmas. Šiuo metu vyksta epidemiologinis tyrimas, taikomos prevencinės priemonės, kad būtų išvengta ligos protrūkio plitimo į kitas vietoves.

 

TYMAI

 

SIRIJA (sausio 19 d.) informuoja apie ligos protrūkį šiaurės vakarų Sirijoje, taip pat paskelbta apie mirties nuo tymų atvejį. Laikotarpiu nuo 2021 m. gruodžio mėn. iki 2022 m. sausio 7 d. Al-Bab regione buvo nustatyta 30 ligos atvejų, o Afrine - daugiau nei vienas, kurių dauguma buvo vaikai iki 5 metų, be to, įtariamas įgimtas raudonukės sindromas naujagimei.
Manoma, kad ligos išplitimo priežastis yra sukėlėjo viruso mutacijos atsiradimas, dėl kurio atsirado nauja padermė, arba kai kurie žmonės nesilaikė vakcinacijos schemos ir pamiršo kai kurias dozes.

 

VAKARŲ NILO KARŠTLIGĖ

 

JAV (sausio 28 d.) Misisipės valstijos sveikatos departamentas patvirtino pirmąjį Vakarų Nilo viruso atvejį šiais 2022 m. Atvejis susijęs su asmeniu Hindso apygardoje.
Nuo 2017 m. Misisipėje nebuvo mirčių nuo Vakarų Nilo Karštligės, tačiau 2021 m. buvo nustatyta šios ligos nemirtinų atvejų.

 

VIBRIOZĖ

 

NAUJOJI ZELANDIJA (sausio 19 d.) per pastaruosius kelis mėnesius vibriozės infekcijomis šalyje susirgo daugiau nei 30 žmonių. Šią vasarą šalyje padaugėjus Vibrio parahaemolyticus atvejų, Naujosios Zelandijos maisto saugos pareigūnai priminė vartotojams, kad midijas reikia kruopščiai virti. Nuo 2021 m. lapkričio vidurio patvirtintas 31 pacientas, iš jų 10 buvo paguldyti į ligoninę.

 

VIDURIŲ ŠILTINĖ

 

FILIPINAI (sausio 4 d.) Kotabato provincijos sveikatos apsaugos pareigūnai išsiuntė komandą, kuri padėtų Pikit miestelio savivaldybės sveikatos biurui suvaldyti didėjantį vidurių šiltinės atvejų skaičių viename iš atokių jos kaimų. Minėtos provincijos sveikatos biuras pranešė, kad mažiausiai 30 žmonių buvo paguldyti į ligoninę dėl vidurių šiltinės, kuri užklupo Manaulanano kaimą. Galima vidurių šiltinės priežastis - užterštas geriamasis vanduo, kurį žmonės gaudavo iš toje vietovėje esančių atvirų šulinių ir vandens siurblių. Daugelis pacientų yra vaikai, kurie dabar guli įvairiose Pikit ligoninėse.

 

GAMTINĖS KILMĖS EKSTREMALIEJI ĮVYKIAI, EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS

 

AUDROS

 

MADAGASKARAS, MOZAMBIKAS IR MALAVIS (sausio 24-25 d.) tropinės audros Anos sukeltos smarkios liūtys ir vėjai nusiaubė šias šalis. Audros pasekmės katastrofiškos: sugriauta daugybė namų, sugadinti keliai, nutrauktas elektros energijos tiekimas, tūkstančiams žmonių teko evakuotis. Audra nusinešė mažiausiai 34 žmonių gyvybes Madagaskare ir trijų - Mozambike.

 

UGNIKALNIO IŠSIVERŽIMAI

 

TONGA (sausio 14 d.) išsiveržė ugnikalnis Hunga Tonga-Hunga Ha'apai. Vulkaniniai pelenai iš ugnikalnio sukėlė greitai judančias karštų dujų, uolienų ir pelenų sroves aplinkoje. Buvo sustabdyta vidiniai skrydžiai lėktuvais. Stiprus antrasis išsiveržimas kai kuriose Tongos vietose sukėlė cunamio bangas iki 15 m. Išsiveržimai ir vėlesni potvyniai paveikė maždaug 100000 žmonių - beveik visus Tongos gyventojus - ir apgadino ar sugriovė namus, viešąją infrastruktūrą, telekomunikacijų sistemas ir vandens tiekimą.

 

ŽEMĖS DREBĖJIMAI

 

 

HAITIS (sausio 24 d.) ryte įvyko du žemės drebėjimo smūgiai, kurių stiprumas siekė 5,45 ir 5,6 balo ir buvo ypač niokojantys. Epicentras buvo maždaug 4 km į pietus nuo Anse-à-Veau srities.
Mažiausiai du žmonės žuvo, o dar 52 buvo sužeisti. Apytiksliai 190 namų buvo sugriauta, o daugiau nei 590 buvo apgadinti, nukentėjo 834 šeimos.

 

POTVYNIAI

 

BRAZILIJA (sausio 7 d.) smarkios liūtys sukėlė potvynius ir nuošliaužas Minas Žeraiso valstijoje. Civilinė saugos pareigūnai pranešė, kad sausio 7-13 d. per potvynius ir žemės nuošliaužas žuvo 15 žmonių. Sausio 11 d., kai iš išsiliejusios Paraopebos upės buvo užtvindytos plačios Brumadinho savivaldybės teritorijos, buvo evakuota apie 1200 žmonių. Dėl išsiliejusios Dočės upės potvynių Valadareso savivaldybėje daugiau nei 10000 žmonių liko be namų. Informuojama, kad nuo potvynių nukentėjo apie 55000 žmonių. Potvyniai taip pat apgadino namus João Pinheiro ir Oliveira savivaldybėse, kur nukentėjo apie 5000 žmonių.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Informacijos šaltiniai:
ProMedmail
Center for International Disaster Information
The Global Disaster Alert and Coordination System

 

Aktuali informacija

KONTAKTAI

M. K. Čiurlionio g. 23,
Kaunas LT-44356
Tel. (8 - 37) 28 2244
Faksas: (8 - 37) 28 2250
e.paštas: info@essc.sam.lt
 

Vilniaus padalinys

Mindaugo g. 12 

Vilnius LT-03225

Tel. (8 - 5) 261 9888

e.paštas: info@essc.sam.lt 

 

DARBO LAIKAS

I-IV  8.00-17.00
V     8.00-15.45
Pietų pertrauka: 12.00-12.45
Budintis specialistas poilsio laiku

Tel. (8 - 37) 28 2244

Faksas (8 - 37) 28 2250

e. paštas bud@essc.sam.lt

 

 

Biudžetinė įstaiga
Juridinio asmens kodas 191349831

PVM mokėtojo kodas LT100004955514

A.s. LT517300010002457700  „Swedbank", AB
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Naudojimosi svetaine sąlygos

Lankytojų statistika: 5605387

Šiandien: 1417

© 2010 Ekstremalių sveikatai
situacijų centras.

Sprendimas: Fresh media. Naudojama EasyWeb 3.0 sistema