Patarimai dėl Europos vyrų krepšinio čempionato
.jpg)
Masiniai renginiai, tokie kaip Europos vyrų krepšinio čempionatas, yra ypatingas išbandymas visuomenės bei asmens sveikatos priežiūros įstaigoms. Neįprastas žmonių skaičiaus padidėjimas tam tikrose vietose, artimas kontaktas, užsienio lankytojai, padidėjusi laikino apgyvendinimo bei maitinimo paslaugų paklausa, tai tik keletas veiksnių, kurie gali įtakoti užkrečiamųjų ligų atsiradimą tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygiu. Masinių renginių metu ligų bei traumų dažnis gali būti didesnis nei įprastai. Taip pat kyla rizika dėl sąmoningo (tyčinio) biologinių, cheminių ar radioaktyviųjų medžiagų panaudojimo, kurios gali pakenkti žmonių sveikatai.
Europos vyrų krepšinio čempionato metu, siekiant išvengti galimų rizikų, Lietuvos sirgaliams ir svečiams iš užsienio rekomenduojama imtis atsargumo priemonių:
- atsakingai rinktis maitinimo įstaigas bei įvertinti maisto kokybę;
- apsisaugoti nuo galimų vabzdžių įkandimų (skiepai, repelentai, atbaidančios priemonės);
- saugotis traumų;
- laikytis elementarių higienos reikalavimų, pagal galimybes dažnai plauti rankas;
- pajutus sveikatos sutrikimų, atsisakyti dalyvauti renginiuose;
- renginio metu pajutus negalavimus, kreiptis į šalia esančius sveikatos priežiūros specialistus;
- saikingai vartoti alkoholinius gėrimus;
- įvykus ekstremaliajai situacijai, įvykiui, išlikite ramūs, nepanikuokite, laikykitės specialiųjų ir gelbėjimo tarnybų nurodymų.
Atkreiptinas dėmesys, kad dauguma biologinių medžiagų sukelia į gripą panašius simptomus (karščiavimas, galvos, raumenų, sąnarių skausmai, pykinimas, vėmimas, kvėpavimo bei virškinimo trakto sutrikimai ir pan.). Todėl pasibaigus čempionatui svarbu stebėti savo sveikatą, pajutus minėtus simptomus, kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigas.
Apie galimą cheminių medžiagų panaudojimą ar įvykį įspėja šie požymiai:
- neįprastas žmonių skaičius su panašiais simptomais (sąmonės netekimas, sudirginimas, kosulys, pykinimas, apsunkintas kvėpavimas, konvulsijos, dezorientacija, regėjimo pablogėjimas ir pan.);
- neįprasti skysčiai, purslai arba garai, aliejaus pavidalo juostos, lašai ant daiktų paviršiaus;
- nepaaiškinami kvapai kartu su aukščiau paminėtais požymiais.
Atsiradus įvairiems simptomams, susižeidus, kreipkitės pagalbos į asmens sveikatos priežiūros įstaigas!
