2023 m. birželio 4 d.

Naujienos

2009-05-27

Projektas „Geros apsinuodijimų kontrolės praktikos plėtra, remiantis tarptautine patirtimi“

                      Įgyvendinant Švietimo mainų paramos fondo ir SAM Ekstremalių sveikatai situacijų centro finansuotą projektą „Geros apsinuodijimų kontrolės praktikos plėtra, remiantis tarptautine patirtimi" 2009 m. balandžio 19 - gegužės 1 d. keturios Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biuro specialistės Daiva Gutauskaitė, Gabija Dragelytė, Jūratė Margerienė ir Irina Mironova  stažavosi Švedijos apsinuodijimų informacijos centre, įsikūrusiame Karolinska ligoninėje Stokholme.

                      Projekto partneris, Švedijos apsinuodijimų informacijos centras, buvo pasirinktas atsižvelgus į ilgametę priimančios organizacijos darbo patirtį apsinuodijimų kontrolės srityje. Taip pat ši Šiaurės šalių apsinuodijimų centrų asociasijai priklausanti institucija, savo veiklą organizuoja vadovaujantis ne tik 1997 m. išleistomis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis apsinuodijimų kontrolei (Guidelines for Posison Control) ,bet ir 2001 m. Europos apsinuodijimų centrų ir klinikinių toksikologų asociacijos (European Association of Poisons Centres and Clinical Toxicologist) patvirtintais Minimaliais ir opimaliais apsinuodijimų informacijos centrų veiklos standartais.

                      Stažuotės metu projekto dalyvės dalyvavo teikiant telefonines konsultacijas apsinuodijimų atvejais, dirbo su skambučių registravimo bei duoemnų apdorojimo sistema, domėjosi skambučių rūšiavimo principais bei grįžtamojo ryšio su konsultuojamuoju užtikrinimu. Taip pat daug dėmesio buvo skiriama tarpinstituciniam bendradarbiavimui, be kurio nėra įmanomas chemijos, farmacijos produktų, natūralių nuodų duomenų bazių atnaujinimas. Specialistės studijavo teisės aktus, reglamentuojančius informacijos apie apsinuodijimus teikimą Apsinuodijimų informacijos centrui. Įvertinus nepriekaištingai veikiantį bendradarbiavimo su kitomis apsinuodijimų kontrolėje dalyvaujančiomis institucijomis tinklą, Švedijos apsinuodijimų informacijos centro specialistai suorganizavo vizitus į šias institucijas, ko pasekoje dalyvės apsilankė klinikiniame apsinuodijimų gydymo skyriuje, Teismo chemijos institute, Nacionalinėje teismo medicinos laboratorijoje, Vaikų ligoninėje, Karolinska ligoninės laboratorijoje, Medicinos produktų agentūroje. Vizitų metu buvo aptartos tokio tarpinstitucinio bendradarbiavimo galimybės Lietuvoje, analizuoti šį bendradarbiavimą reglamentuojantys teisės aktai.

                      Vizito metu buvo analizuoti Minimalūs ir optimalūs Apsinuodijimų informacijos centrų veiklos standartai, kurie buvo lyginami su Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biuro atliekamomis funkcijomis. Taip pat nemažai dėmesio buvo skiriama Centro bibliotekai, susipažinta su jos atnaujinimo bei straipsniu atrankos kriterijų sistemomis. Dalyvės kartu su Centro specialistais dirbo su naujais pesticidų bei priešnuodžių projektais.

                      Specializacijos metu buvo nagrinėta pasirengimo cheminėms avarijoms bei teroristiniams išpuoliams programomis. Nemažai dėmesio specializacijos metu buvo skirta apsinuodijimų prevencijos programų kūrimui ir įgyvendinimui.

                      Švedijos apsinuodijimų informacijos centras dalyvėms išdavė Sertifikatus, liudijančius apie stažuotės metu vykdytas veiklas. Švietimo mainų paramos fondas dalyvėms įteikė Europass mobilumo dokumentus, kuriuose yra pateikiama informacija apie jų įgytą tarptautinę profesinę patirtį.

 

Aktuali informacija

KONTAKTAI

M. K. Čiurlionio g. 23,
Kaunas LT-44356
Tel. (8 - 37) 28 2244
Faksas: (8 - 37) 28 2250
e.paštas: info@essc.sam.lt
 

Vilniaus padalinys

Mindaugo g. 12 

Vilnius LT-03225

Tel. (8 - 5) 261 9888

e.paštas: info@essc.sam.lt 

 

DARBO LAIKAS

I-IV  8.00-17.00
V     8.00-15.45
Pietų pertrauka: 12.00-12.45
Budintis specialistas poilsio laiku

Tel. (8 - 37) 28 2244

Faksas (8 - 37) 28 2250

e. paštas bud@essc.sam.lt

 

 

Biudžetinė įstaiga
Juridinio asmens kodas 191349831

PVM mokėtojo kodas LT100004955514

A.s. LT517300010002457700  „Swedbank", AB
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Naudojimosi svetaine sąlygos

Lankytojų statistika: 5784701

Šiandien: 381

© 2010 Ekstremalių sveikatai
situacijų centras.

Sprendimas: Fresh media. Naudojama EasyWeb 3.0 sistema