2023 m. birželio 4 d.

Naujienos

2009-05-29

Stalo tipo pratybos “Exercise United Horizon“

Stalo tipo pratybos "Exercise United Horizon"
 

2008 m. balandžio 23-24 d. Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro Ekstremalių situacijų prevencijos skyriaus vedėja Auksė Bankauskaitė-Miliauskienė ir vyresnioji specialistė Jolanta Mikulėnaitė dalyvavo Europos Komisijos Visuomenės sveikatos vykdančiosios agentūros ir Jungtinės Karalystės Sveikatos apsaugos agentūros organizuotose stalo tipo pratybose "Exercise United Horizon", vykusiose Liuksemburge (Liuksemburgo Didžioji Hercogystė).

Po 2005 m. Europos Komisijos surengtų tarptautinių pratybų („Common Ground" ir „New Watchman"), atsirado poreikis patobulinti esamas pagalbines informacines sistemas (tinklus), skirtas geriau suprasti dėl ekstremalios situacijos susiklosčiusią padėtį šalyse, ir įvertinti informacinių sistemų panaudojimo efektyvumą ekstremalios situacijos metu. Greitai besivystančios visuomenės sveikatai ekstremalios situacijos metu Europos Sąjungoje, labai svarbu gauti savalaikę informaciją, kuri padėtų sudaryti bendrą vaizdą apie situaciją, kas palengvintų pasirengimo ir sprendimų priėmimo procesą.

Siekiant patobulinti esamas pagalbines informacines sistemas buvo nutarta suorganizuoti stalo tipo pratybas „Exercise United Horizon".

Pratybų tikslas - patikrinti, ar HEDIS sistemoje esanti informacija gali būti naudojama kaip patikrintos, tinkamos ir išsamios informacijos, apie greitai besivystančią didelio masto visuomenės sveikatai ekstremalią situaciją, šaltinis.

Pratybų uždaviniai:

1. Patikrinti HEDIS sistemos, kaip vienintelio informacijos šaltinio, panaudojimą ir tinkamumą vertinant bendrą šalyse susiklosčiusią situaciją dėl Europoje besivystančios plataus masto ekstremalios sveikatai situacijos.

2. Patikrinti, ar Šalys Narės žino HEDIS sistemos galimybes.

Stalo tipo pratyboms buvo sukurta HEDIS sistemos kopija HEDIS EXERCISE su slaptažodžiu apsaugota prieiga. Pratybų dalyviai (žaidėjai) gavo atskirus prisijungimo slaptažodžius. Kiekvienai Šaliai Nariai buvo sukurta elektroninio pašto dėžutė, skirta informacijos gavimui ir perdavimui pratybų metu. Žaidėjai galėjo naudotis atsivežtais dokumentais, o iškilus klausimams, skambinti į savo instituciją, konsultuotis su kolegomis.

Pratybos buvo prižiūrimos pratybų vadovo ir kontroliuojančios grupės, kuri žaidėjams teikdavo užduotis raštu, žodžiu arba elektroniniu paštu, taip pat imitavo tam tikras organizacijas, kurių atstovai nedalyvavo pratybose, tačiau jų dalyvavimas buvo būtinas sklandžiai pratybų eigai.

Pratybų žaidėjai pagal pateiktas sąlygas analizavo gautą informaciją, vertino situaciją ir priiminėjo sprendimus. Pasinaudojant HEDIS sistema, reikėjo surasti ar pasitikslinti reikiamą informaciją, užpildyti sistemoje pateiktą klausimyną, atlikti pratybų kontroliuojančios grupės pateiktas užduotis.

Stalo tipo pratybų pabaigoje organizatoriai žaidėjams pateikė užpildyti pratybų vertinimo anketą. Pasibaigus pratyboms žaidėjai buvo suskirstyti į grupes. Diskusijų grupėse metu buvo aptartos pratybos, jų eigą, scenarijus bei išmoktos pamokos.

Išvados:

1. Stalo tipo pratybų metu išryškėjo HEDIS sistemos nauda keičiantis informacija, vertinant bendrą šalyse susiklosčiusią situaciją dėl besivystančios plataus masto ekstremalios sveikatai situacijos.

2. Pratybų žaidėjai pasiūlė organizuoti Šalims Narėms mokymus, kurių metu specialistai būtų apmokyti naudotis HEDIS sistema.

3. Šalyse Narėse organizacijų (institucijų), atsakingų už ekstremalių visuomenės sveikatai situacijų prevenciją, valdymą, atstovai turėtų būti supažindinti ir apmokyti naudotis HEDIS sistema.

 

Aktuali informacija

KONTAKTAI

M. K. Čiurlionio g. 23,
Kaunas LT-44356
Tel. (8 - 37) 28 2244
Faksas: (8 - 37) 28 2250
e.paštas: info@essc.sam.lt
 

Vilniaus padalinys

Mindaugo g. 12 

Vilnius LT-03225

Tel. (8 - 5) 261 9888

e.paštas: info@essc.sam.lt 

 

DARBO LAIKAS

I-IV  8.00-17.00
V     8.00-15.45
Pietų pertrauka: 12.00-12.45
Budintis specialistas poilsio laiku

Tel. (8 - 37) 28 2244

Faksas (8 - 37) 28 2250

e. paštas bud@essc.sam.lt

 

 

Biudžetinė įstaiga
Juridinio asmens kodas 191349831

PVM mokėtojo kodas LT100004955514

A.s. LT517300010002457700  „Swedbank", AB
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Naudojimosi svetaine sąlygos

Lankytojų statistika: 5784679

Šiandien: 359

© 2010 Ekstremalių sveikatai
situacijų centras.

Sprendimas: Fresh media. Naudojama EasyWeb 3.0 sistema